Projekt na oživení místní ekonomiky

 

Radnice Městské části Prahy 18 Letňany spouští ve spolupráci se systémem Corrency unikátní projekt na oživení ekonomiky. Jeho cílem je posílit koupěschopnost místních obyvatel a oživit letňanské obchody, služby a sportoviště. Radnice mezi občany Prahy 18, kteří se do projektu zaregistrují, rozdělí milion korun. Občané je budou moci utratit u přihlášených obchodníků, poskytovatelů služeb a provozovatelů sportovních aktivit s provozovnou v Praze 18 Letňanech.

 

Projekt je určený pro prvních 2000 občanů s trvalým pobytem na Praze 18 starším 15 let, kteří se do projektu přihlásí. Občané získají příspěvek 500 Kč ve formě elektronických correntů, které mohou uplatnit při nákupech a získat tak u přihlášených obchodníků až 50% slevu. Sami tak vyberou, které obchodníky chtějí podpořit. Na straně obchodníků se může zapojit neomezené množství obchodníků, poskytovatelů služeb a provozovatelů sportovních aktivit s provozovnou na Praze 18.

 
Info

Probíhá registrace občanů do systému Corrency

Registrace prodloužena! Prodloužili jsme registrace občanů do projektu po dobu trvání projektu, tedy do 31.5.2022.

Registrace občanů

Registrace občanů

2000 občanů s trvalým pobytem v Praze 18 získá příspěvek 500 Kč ve formě correntů.

Registrace
Registrace obchodníků

Registrace obchodníků

Registrace obchodníků byla ukončena.

Parametry emise

V této sekci se dozvíte kompletní časový harmonogram podpory a nastavení základních parametrů pro tuto emisi. Emisí rozumíme konkrétní projekt ve vaší lokalitě, v daném časovém horizontu, který vaše radnice určila.

Časový harmonogram

11. 4. 2022
Začátek registrace občanů a obchodníků
1. 5. 2022
Začátek přijímání correntů v obchodech
10. 5. 2022
Ukončení registrace obchodníků
31. 5. 2022
Ukončení přijímání correntů v obchodech, ukončení registrace občanů

Základní parametry

Cílová částka podpory: 1 000 000 Kč
Maximální počet občanů: 2000
Minimální věk občana: 15 let
Spoluúčast: 50 %
Částka na občana: 500 COR 
Termín registrace občanů: od 11. 4. 2022 do 31. 5. 2022
Termín registrace obchodníků: od 11. 4. 2022 do 10. 5. 2022
Místo registrace: webová stránka praha18.corrency.cz a Úřad městské části Praha 18, Bechyňská 639 (kancelář 2.05, paní Nedomlelová)
Platnost correntů: od 1. 5. 2022 do 31. 5. 2022
Kdo se může přihlásit:
Občané: všichni občané s trvalým pobytem na Praze 18, starší 15 let, s platným občanským průkazem
Obchodníci: všechny podnikatelské subjekty s IČO a provozovnou na Praze 18
 
 

Další podmínky Emise correntů: Občan nesmí využít correnty k nákupu jakýchkoli návykových látek jako cigaret (vč. elektronických) a tabákových výrobků, alkoholu, při účasti na hazardních hrách či provozování sázkových her, na sexuální či erotické služby či k nákupu sexuálních pomůcek, zbraní a střeliva a jiných nebezpečných předmětů.
 

Registrovaní obchodníci

U těchto obchodníků můžete uplatnit platbu correnty. Podívejte se na přehled obchodníků, kteří se zatím zapojili.

Jak použít correnty

Platba correnty pomocí SMS v mobilním telefonu

 1. Registrujte se přes webový registrační formulář nebo na podatelně radnice. Při registraci uvedete číslo vašeho mobilního telefonu. 

 2. Po úspěšné registraci si budete moci stáhnout ve formátu PDF vaši darovací smlouvu. V případě fyzické registrace např. na podatelně radnice ji můžete získat v tištěné podobě.

 3. Následně od nás obdržíte SMS s unikátním kódem pro první platbu.

 4. Ze seznamu registrovaných obchodníků si vyberete, u koho correnty chcete uplatnit.

 5. Při placení sdělíte, že chcete platit correnty a nahlásíte váš unikátní kód z SMS.

 6. Obchodník pomocí SMS nebo webového rozhraní Corrency odešle váš kód a získá odpověď, jakou částku nákupu máte na místě doplatit.

 7. Na část nákupu do maximální výše 50% se uplatní vaše correnty. Zbytek doplatíte v hotovosti nebo kartou.

 8. Pokud nevyčerpáte všechny correnty, přijde vám nová sms s novým kódem a informací o zůstatku, který můžete uplatnit při příštím nákupu.

Platba correnty pomocí občanského průkazu

 1. Registrujte se přes webový registrační formulář nebo na podatelně radnice. Při registraci nemusíte uvádět číslo vašeho mobilního telefonu. 

 2. Po úspěšné registraci si budete moci stáhnout ve formátu PDF vaši darovací smlouvu. V případě fyzické registrace např. na podatelně radnice ji můžete získat v tištěné podobě.

 3. Ze seznamu registrovaných obchodníků si vyberete, u koho correnty chcete uplatnit.

 4. Při placení sdělíte, že chcete platit correnty a sdělíte mu číslo vašeho  občanského průkazu.

 5. Obchodník pomocí SMS nebo webového rozhraní Corrency odešle vaše číslo OP a získá odpověď, jakou částku nákupu máte na místě doplatit.

 6. Na část nákupu do maximální výše 50% se uplatní vaše correnty. Zbytek doplatíte v hotovosti nebo kartou.

 7. Pokud jste correnty nevyčerpal v celé výši, můžete je uplatnit při dalším nákupu. Na váš zůstatek se můžete zeptat obchodníka.

Jak Corrency funguje z pohledu obchodníka

 1. Obchodník se registruje do systému Corrency.

 2. Podepíše elektronicky smlouvu se společností CorCo Systems a.s., provozovatelem Corrency.

 3. Získá od Corrency instrukce, jak correnty přijímat, v podobě balíčku Starter Kit.

 4. Označí svou provozovnu nálepkou Corrency a je zalistován do seznamu obchodníků, kde lze correnty uplatnit.

 5. Přijímá platby correntem odesláním SMS z mobilního telefonu, který si registruje, nebo pomocí webového rozhraní Corrency.

 6. Zákazník chce uplatnit correnty. Obchodník odešle zprávu do systému Corrency a sdělí zákazníkovi, kolik má na místě doplatit v hotovosti nebo kartou.

 7. Obchodníkovi na konci dne přijde souhrn všech plateb za nákupy correnty. Platba proběhne v korunách, přímo na jeho účet v bance následující pracovní den.

 8. Obchodník dostane do svého emailu od Corrency jednou denně vyúčtování za platby correntem.

Časté dotazy

Co je Corrency?

Corrency je systém na oživení ekonomiky a efektivní distribuci podpor pomocí jednorázové zúčtovací jednotky corrent. Corrent odpovídá koruně české, ale lze u něj nastavit za co, kde a do kdy ho mohou lidé utratit. Funguje jako chytrá sleva. Při nákupu lidé zaplatí correnty až 50% částky a zbytek zaplatí ze svého. Potřebují k tomu jen SMS v mobilním telefonu nebo občanský průkaz. Záměrem Corrency je znovu rozproudit ekonomiku a oživit poptávku občanů po službách obchodníků. Zákazníci získají slevu, obchodníci nalákají zákazníky, aby přišli do jejich obchodů.

Jak Corrency pomáhá?

Cílem Corrency je rozproudit ekonomiku, prospět místním obchodům a posílit koupěschopnost místních obyvatel. Radnice vybrala oblasti podnikání a obchodu, které chce vlastními vynaloženými prostředky podpořit prostřednictvím nákupů svých obyvatel. Pomáhá tak 2x. Jednou občanům, kterým zaplatí část nákupu a podruhé obchodníkům, ke kterým přijdou občané podporu ve formě correntů uplatnit. Vynaložené finance se tak vrátí do místní ekonomiky, posílí se koupěschopnost obyvatel, omezí se krach místních obchodníků, sníží se nezaměstnanost a posílí se občanská sounáležitost.

Jakým způsobem bude probíhat platba u obchodníka?

Občan přijde k registrovanému obchodníkovi a řekne, že chce za služby či zboží zaplatit pomocí correntů. Poté obchodníkovi sdělí unikátní kód pro platbu z SMS, kterou získal po registraci, nebo číslo svého OP. Obchodník odešle tento kód spolu s celkovou sumou za nákup pomocí SMS nebo webového rozhraní Corrency. Zpět získá informaci, kolik má občan doplatit na místě v hotovosti nebo kartou. Adekvátní část nákupu zaplacenou correnty dostane obchodník proplacenou od společnosti Corrency následující pracovní den na svůj účet v bance.

 

Potřebujete se zeptat?

ilustrace